Thumbnail

Michaela Divišová (24) a Martin Hamp (32) z města Plzeň jsou spolu 3 roky .

Příběh

Po všech překážkách, které jsme spolu doposud překonali věřím, že náš vztah je od samotného počátku psán perem osudu...Při svém vysokoškolském studiu jsem zatoužila získat praktické dovednosti ve svém oboru, tak jsem se přihlásila na dobrovolnou praxi do diagnostického ústavu. Po několikerých návštěvách zařízení jsem se přemlouvala i k těm dalším, ne však již mnohokrát.

Při jedné z mých následujících návštěv jsem si ujasnila názor na to, zda existuje tolikrát omílaná "láska na 1. pohled". Byla jsem paralyzována pouhým úsměvem! Od tohoto momentu se mé hodiny praxe staly pravidelnými - přesně dle rozpisu služeb pana vychovatele a pravidelnými se stávaly i mé soukromé návštěvy. P. vychovatel se zprvu vztahu bránil s odkazem na touhu po volnosti, nicméně po několika měsících jsem se stala členem jeho milující rodiny.

To, že je pravý, jsem zjistila po dvouleté rodinné peripetii, kdy část mé rodiny Martina odmítla přijmout a skrze emocionální ubližování vyžadovala, abych se vrátila k bývalému partnerovi. Tato situace přinesla mnoho bolesti, jež ústila z odmítnutí našeho vztahu celou rodinou z matčiny strany, nedokonaným rozvodem mých rodičů a bohužel tragickou ztrátou milovaného člena rodiny. Všechny tyto bolesti, které se navždy vryly do našich osobností, se mnou Martin bez jediného zaváhání ustál a já věřím, že mi "někdo" poslal vzkaz, že rčení "vše zlé je pro něco dobré" má svou platnost. Já totiž nyní vím, že mám vedle sebe osobnostně silného muže, díky kterému dokážu myslet pozitivně a těšit se z myšlenek na společnou budoucnost. Tou je zdravá rodina držící pohromadě. Miluji na něm jeho sílu charakteru a ta po všech zkušenostech maže drobné a bezvýznamné nedostatky.

Přála bych nám dopřát kouzelnou svatbu, která bude mezníkem a začátkem šťastného příběhu...